14.03.2015

«КУБЕЛЬЦЕ» ЮНОГО ОРЛА

Щорса, 36-В. Елітна новобудова у найдорожчому районі Києва – Печерську. Вартість місцевої квартири на ринку нерухомості стартує від двох з половиною мільйонів гривень.

Цю земельну ділянку в центрі столиці Київрада віддала Київському Національному університету культури і мистецтва (КНУКіМ) для «будівництва, експлуатації та обслуговування навчальних корпусів, гуртожитку та житлового будинку». Приватний «Київський університет культури» (КУК) зазначив цю адресу як приміщення для навчання студентів. Натомість тут виросла «висотка» і знайшлися охочі обжити елітні метри.

попла1

За документами, КУК використовує для навчання 4 приміщення. Два корпуси – на Чигоріна, 20 та Щорса, 36 – КУК нібито орендував у Фонду держмайна. Та замість КУКа у будівлях розташуавався Київський національний університет культури і мистецтв. Ще два приміщення – на Щорса 36-Б та 36-В – згідно зі Свідоцтвами на право власності, належать безпосередньо КУКу.

Список мешканців висотки на Щорса, 36-В з’явився на сайті проекту «ГарнаХата».

«Слідство.інфо» детально вивчило його і знайшло багато цікавих імен. Звісно, ми віримо в збіги і розуміємо, що це можуть просто люди з іменами, прізвищами та по-батькові, ідентичними ПІБ людей, що уславилися на всю країну.


КУКівська «сім’я»

Безпосередньо у самого КУКа, як юридичної особи, у власності тут 21 машиномісце. Вони навряд чи потрібні для ведення навчального процесу.

Нардепа і ректора державного університету КНУКіМ, а паралельно – засновника приватного КУКа Михайла Поплавського – у переліку власників нерухомості на Щорса, 36-В немає. Зате двокімнатна квартира є у Мирослави Володимирівни Поплавської. Такі самі ПІБ у племінниці Михайла Михайловича, кандидатки до Київради та працівниці юридичного відділу Київського Національного Університету Культури і мистецтв.

попла2

Нерухомість тут записано й на головних дійових осіб у скандалі навколо КУКа – якщо це, звісно, знову ж таки не збіг. Наприклад, у переліку власників нерухомості, ми помітили ідентичні прізвища до ректорів КУКа і керівників компанії «Укрконцерт», яка, за документами, є офіційним засновником «Київського університету культури».

попла3

Збіги переслідують нас і у викладацькому складі КНУКіМ. Хоча чому збіги? Будинок було призначено ж і для викладацького складу. Наприклад, людина з ПІБ виконувача обов’язків ректора Ігоря Бондара має тут трикімнатну квартиру. Ім’я власника машиномісця і двох квартир Петра Андрієнка збігаться з ПІБ доцента кафедри міжнародних відносин КНУКіМ. Так само, як і власника двокімнатної квартири Людмили Бойко – з ПІБ начальника відділу аспірантури та докторантури КНУКіМ. А Ігоря Комарніцького – з ПІБ директора Інституту готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ.

Та «Слідство.інфо» помітило на Щорса, 36-В не тільки «освітньо-творчий», а й політичний шлейф Поплавського,. Зокрема, з іменами власників квартир збігаються прізвища двох нинішніх помічників депутата Поплавського на громадський засадах. Мова йде про Євгена Вербецького та Андрія Овчаренка.


ВІДОМІ Й ВПЛИВОВІ СУСІДИ

«Житло-буд» - назва цієї компанії зустрічається у переліку власників нерухомості на Щорса, 36-В найчастіше. У них два машиномісця, трансформаторна підстанція та 29 (!!!) відомостей про власність на квартиру. За даними реєстру фізичних та юридичний осіб, засновник і гендиректор компанії – Іван Куровський. Він - екс-депутат від «БЮТ» (виключений з фракції через голосування за внесення змін до Конституції) та відомий київський забудовник, що «прославився» скандальним будівництвом біля Жовтневої лікарні.

Також дві квартири тут має Олег Іванович Куровський. Такі ж ПІБ - в екс-депутата Київради і сина засновника «Житло-буду».

Три квартири у висотці має Ігор Федорович Шаров. Це ПІБ колишнього нардепа від «Партії регіонів».

Серед власників нерухомості на Щорса, 36-В можна побачити людей з іменами, схожими на імена чинних політиків чи їхніх родичів. Серед них – Олексій Ленський. Такі ж ПІБ – у депутата від «Радикальної партії Ляшка». До речі, у переліку власників, імовірно, «засвітився» і сам головний радикал. Нерухомість тут має Любов Ляшко – жінка з таким самим ім’ям, як і в матері Олега Ляшка.

А окрасою будинку цілком можна вважати власника трикімнатної кварти у понад 126 м2 - Андрія Портнова. Його звуть так само, як колишнього заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича з питань судочинства, якого ЗМІ неодноразова називали тодішнім «смотрящим» за судовою системою та «правильними» рішеннями Феміди.

До речі, про Феміду. Наразі триває судовий спір навколо повернення КУКу ліцензії. Міністерство освіти анулювало її після того, як експертна комісія Міністерства і журналісти «Слідства.Інфо» довели, що приватний ВНЗ Поплавського існує тільки на папері. Дві перші інстанції – окружний адмінсуд Києва та апеляційний адмінсуд – стали на бік вишу «співучого ректора». Наразі МОН готується до розгляду справи у Вищому адмінсуді. Деталі скандалу можна дізнатися у сюжетах «Прощання з КУКом» та «У пошуках КУКа».


Марія Землянська, Максим Опанасенко, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»