25.03.2015

Елітне житло донецького екс-замгенпрокурора у Києві та Криму

Колишній заступник Генерального прокурора України Віктор Кудрявцев та його родина володіють трьома квартирами в елітних житлових комплексах столиці.

паторжинського2Одна квартира – на Паторжинського 14, що на Золотих Воротах, поруч з будівлею СБУ. Тут на Віктора Кудрявцева, його дружину Оксану та молодшого сина Костянтина записана чотирикімнатна квартира площею 184 кв.м. У реєстрі нерухомості ціна помешкання вказана 539 тис грн. Разом з тим, наразі квартири такого розміру й кількості кімнат у цьому будинку продають по 26 –37 млн грн. За даними «Наших Грошей», у цій квартирі Віктор Кудрявцев разом з дружиною та старшим сином Євгеном були прописані щонайменше з 2006р.

Будинок на Паторжинського побудований за спецпроектом у 2000-2005 р. на землі СБУ – служба безпеки увійшла в проект спільного будівництва землею й отримала від забудовника третину квартир у комплексі. Разом з тим в народі будинок тривалий час був відомий як «дім Ахметова» – у 2006 р. олігарх придбав там пентхаус. За даними «Української правди» окрім Ахметова власниками помешкань у домі свого часу були мати Дмитра Фірташа, брат Віктора Ющенка, екс-замголови СБУ Петро Шатковський тощо.

паторжинського2

Ще дві п’ятикімнатні родина Кудрявцевих має на Протасовому Яру, 8. Одна квартира на 306 кв. м. з 2012 р. належить старшому синові Кудрявцева Євгену. Згідно з даними реєстру оціночна вартість помешкання – 2,03 млн грн. Сусідня квартира, на 307 кв. м. вартістю близько 1,74 млн грн. записана на дружину Кудрявцева Оксану та молодшого сина Костянтина. Співвласниками цього помешкання Кудрявцеви стали також у 2012 р.

У цьому житлокомплексі «Альпійський» також мають квартири сім’я голови СБУ Наливайченка, екс-голови Державної податкової адміністрації Папаіки, син очільника МВД Арсена Авакова Олександр.

протасов81

Дружина Кудрявцева у 2012 р. також стала власницею апартаментів у Криму – а саме в смт.Відрадне, що під Ялтою. Йдеться про два приміщення-готельного апартаменту – 73,5 м.кв. й 88,7 м.кв., з літніми терасами по 19,1 м.кв. Офіційна адреса – вулиця Моріса Тореза, 5. Тут раніше знаходився пансіонат «Прибережний» – тепер готельний комплекс називається «Ripario Hotel Group». У 2009 р. за даними ЗМІ родина Кудрявцевих стала співвласником пансіонату. За даними SMIDA у 2009р. брат Віктора Кудрявцева – Олександр Кудрявцев – справді був власником трохи менше, як 10% ЗАТ «Пансіонат Прибережний». Чи збереглася у Кудрявцевих власність у Криму після окупації півострова Росією – невідомо.

Нагадаємо, тут у Відрадному, на місці зруйнованого Інституту винограду й вина «Магарач» родина екс-президента Віктора Януковича збудувала маєток, відомий в народі як «Чайний будиночок Януковича». У ньому зараз живе офіційна дружина біглого президента Людмила Янукович. Тут же, неподалік від Януковичів, пізніше звели дачні будинки єнакіївські авторитети Юрій Іванющенко і його партнер Юрій Шумаков.

Віктор Кудрявцев – родом з Донецька, має юридичну освіту, з 1984 р. працював в органах прокуратури, спочатку в Донецьку, пізніше в Києві – з 1986 р. Обіймав посади помічника й старшого помічника прокурора, прокурора слідчого управління, декілька років був суддею районного суду, у 2000-2003 – заступник Генерального прокурора Святослава Піскуна, 2003-2004 перший заступник Генерального прокурора Геннадія Васильєва. З 2004 р. по листопад 2010 р. був заступником Генпрокурора – спочатку при Піскуні, потім при Медведьку. Також був членом колегії ГПУ та Вищої ради юстиції.

Даних про бізнес у Віктора Кудрявцева або його старшого сина Євгена немає: до 2013 р., тобто включно з роками, коли була оформлена власність на нерухомість, власниками чи директорами жодної фірми вони не були.

Син Євген Кудрявцев (28 років) за освітою юрист, закінчив КНУ ім.Шевченка, після університету пішов працювати у прокуратуру Солом’янського району міста Києва, остання відома посада – заступник прокурора району.

Щодо дружини Віктора Кудрявцева, Оксани Кудрявцевої, то вона також юрист. У 2003-2009 р.р. вона була співвласницею ТОВ «Укрінвестпром», яке займалося продажем i здавання в оренду нерухомого майна виробничо-технiчного призначення.